Błyskawiczne odnalezienie zagubionego dziecka na Gubałówce. Podziękowania dla policjantów z Krakowa

31 maja 2024 roku, na zakopiańskiej Gubałówce doszło do niezwykle stresującej sytuacji dla jednej z rodzin. Pięcioletni Igor, syn pani Dominiki, niespodziewanie zniknął z pola widzenia swojej matki. Na szczęście, dzięki błyskawicznej i profesjonalnej reakcji funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, asp. Łukasza Czaka oraz st. post. Jakuba Jaroszewicza, chłopiec został szybko odnaleziony.

W e-mailu , który otrzymaliśmy od pani Dominiki, matki Igora, czytamy słowa pełne wdzięczności i uznania dla obu policjantów. Opisuje ona, jak panowie natychmiast przystąpili do działania, sprawnie zbierając dane o dziecku oraz jego rysopis. Ich profesjonalizm oraz empatia były kluczowe nie tylko w odnalezieniu chłopca, ale także w udzieleniu wsparcia zrozpaczonej matce.

Pani Dominika wspomina, że mimo niesprzyjających warunków pogodowych, funkcjonariusze nie zrezygnowali z poszukiwań. Burza i deszcz nie stanowiły dla nich przeszkody, maszerowali razem z matką, niestrudzenie poszukując małego Igora. Gdy chłopiec został odnaleziony, radość i ulga były nie do opisania.

Nie sposób nie wspomnieć o ciepłych słowach, które padły z ust młodego Igora po całym zdarzeniu: “kocham takich policjantów”. Te słowa oddają wszystko – zarówno wdzięczność dziecka, jak i jego poczucie bezpieczeństwa, które zyskał dzięki profesjonalizmowi i trosce funkcjonariuszy.

Pani Dominika wyraziła w swoim liście ogromną radość i wdzięczność, podkreślając jak ważna jest obecność takich patroli. “Bardzo się cieszę, że takie patrole istnieją, bo nasza sytuacja pokazuje, jak bardzo jesteście potrzebni. Pomimo groźnego zdarzenia, będę Was miło wspominać,” napisała na zakończenie.

Historia ta pokazuje, jak istotna jest rola policji w zapewnianiu bezpieczeństwa obywatelom oraz jak wielką różnicę może zrobić zaangażowanie i profesjonalizm funkcjonariuszy. Asp. Łukasz Czak i st. post. Jakub Jaroszewicz udowodnili, że są prawdziwymi bohaterami dnia codziennego, gotowymi nieść pomoc w każdej sytuacji.