Czujność mieszkańców Krakowa i błyskawiczna reakcja służb zapobiegły tragedii.

 

11.07.2020 r. ok. godz. 22.10 Policja została powiadomiona o próbie samobójczej. Wg relacji świadków zdarzenia kobieta miała skoczyć do Wisły z Mostu Grunwaldzkiego w Krakowie.

Pełniący nieopodal służbę w ramach zabezpieczenia meczu piłki nożnej o mistrzostwo ekstraklasy policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie udali się w ten rejon. Wszechobecna ciemność i brak jakichkolwiek odgłosów osoby topiącej się nie ułatwiała zadania. Niejako z automatu podzielili się rolami. Trzech z nich: mł.asp. Mateusz Mazur, sierz.szt. Kamil Miziołek oraz sierż. Mateusz Czerw oświetlali taflę rzeki w poszukiwaniu jakiegokolwiek ruchu osoby. W tym czasie st.post. Michał Mocny zdjął umundurowanie i w… slipkach oczekiwał na brzegu na wskazanie promieniem światła lokalizacji topielca. Równocześnie o zdarzeniu powiadomiono Dyżurnego KP Wodny, Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe.

Po kilku chwilach policjanci OPP skierowali słupy światła w jedno miejsce, gdzie na wodzie unosiła się osoba znoszona prądem rzeki w kierunku Mostu J. Piłsudskiego. W jej kierunku rzucono koło ratunkowe i….usłyszeli warkot silnika zbliżającej się policyjnej łodzi motorowej. Odblaskowe koło ratunkowe, oświetlona osoba i błyskawiczna reakcja Dyżurnego KP Wodny st.asp. Marcina Bojdo pozwoliły na uratowanie ludzkiego życia. Niedoszła samobójczyni została przekazana pod opiekę służb medycznych.

zdjęcia poglądowe