Długi styczniowy weekend pod Tatrami

Długi styczniowy weekend minął pod Tatrami bez poważniejszych zdarzeń. To po części również zasługa policjantów Oddziału Prewencji Policji z Krakowa, którzy aktywnie wspierali tatrzańskich policjantów.

Na długi weekend styczniowy do Zakopanego i okolic zjechało tysiące turystów. Skutkowało to licznymi interwencjami podejmowanymi przez policjantów, których średnio na dobę było około 100 w całym powiecie tatrzańskim. Pomimo tak wielu turystów nie odnotowaliśmy poważnych zdarzeń kryminalnych i losowych. Nie bez znaczenia było wsparcie jakie otrzymaliśmy na ten długi weekend od kolegów z Oddziału Prewencji Policji z Krakowa. Ich charakterystyczne radiowozy przemieszczając się ulicami Zakopanego nie raz powodowały zainteresowanie przechodniów, a innym razem studziły “rozbrykanych” turystów. Krakowscy policjanci na koniec swojego pobytu w Zakopanem podsumowali efekty swoich działań. W ich wyniku zatrzymali: cztery osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających, jedną osobę podejrzaną o przywłaszczenie telefonu, jedną osobę podejrzaną o kradzież odzieży z jednego ze sklepów przy Krupówkach oraz ujawnili i zatrzymali dwie poszukiwane osoby. Oprócz tego podejmowali liczne interwencje głównie w centrum Zakopanego oraz na Gubałówce.

Przed nami kolejny weekend pod Tatrami tym razem z Pucharem Świata w skokach narciarskich podczas którego, koledzy z Krakowa również będą nas wspierać, za co z góry dziękujemy!

źródło: Policja Zakopane