Do uczestników protestów.

 

 

Zamieszczamy apel Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów skierowany do uczestników protestów. Apel został przekazany dzisiaj mediom.

Do uczestników protestów.

Jeśli o tym nie wiecie, to informuję Was: policjanci są również obywatelami naszego kraju. Zmagają się z takimi samymi codziennymi problemami jak wszyscy Polacy. Mają swoje przekonania religijne i sympatie polityczne.

Jedni są bardziej prawicowi, inni lewicowi. Mają swoje rodziny, wychowują dzieci, są częścią naszego społeczeństwa. Moje koleżanki ze służby spełniają się w rolach matek, żon. Mamy też swoje poglądy na różne sprawy, sprawę aborcji również. Światopogląd ludzi w niebieskich mundurach jest pewnie tak samo podzielony jak reszty społeczeństwa.

Po co te informacje? Ano po to, że my swoje przekonania zostawiamy w domu wychodząc na służbę. Policja musi być apolityczna i neutralna światopoglądowo. I nie może być elementem wykorzystywanym w grze w zależności od potrzeb politycznych poszczególnych grup.

Dlatego informuję, policjanci nie są niczyimi wrogami i przeciwnikami. Walka z policją jest drogą donikąd.

Policja stoi po stronie prawa i my policjanci będziemy reagowali wszędzie tam gdzie prawo będzie łamane, bez względu czy będą je łamać protestujący przedsiębiorcy, zwolennicy aborcji czy kibole.

Taka jest nasza rola. Jeśli jednak ktoś podniesie rękę na polskiego policjanta powinien ponieść surowe konsekwencje bez względu na intencje, dla których wyszedł na ulicę.

Prawo jest prawo. Służba jest służba.

Przewodniczący
Zarządu Głównego NSZZ Policjantów
Rafał Jankowski