DZIAŁANIA POLICJANTÓW PODCZAS NIEDZIELNEGO MECZU W KRAKOWIE

 

Wczoraj w ramach 6. kolejki PKO Ekstraklasy o godzinie 17.30 na stadionie miejskim im. Henryka Reymana przy ul. Reymonta ponad 21 tys. kibiców oglądało mecz piłkarski pomiędzy Wisłą Kraków a Legią Warszawa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla krakowskiej drużyny. Nad porządkiem publicznym w drodze kibiców na mecz i pod stadionem czuwała Policja.

Sympatycy warszawskiej Legii przybyli do Krakowa pociągiem specjalnym po godzinie 15. Przejazd kibiców na stadion w podstawionych autobusach MPK, jak i w samochodach prywatnych i autokarach sympatyzujących drużyn zabezpieczyli policjanci Oddziału Prewencji Policji z Krakowa, Rzeszowa i Kielc, oraz policjanci  nieetatowych pododdziałów prewencji Policji z Bochni, Gorlic, Brzeska i Tarnowa. W niedzielnej akcji policyjnej udział wzięli także funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krakowie m.in. policjanci ruchu drogowego, którzy udrażniali ruch drogowy w trakcie przejazdu kibiców, policjanci kryminalni oraz przewodnicy psów. Łącznie w akcję zaangażowano pond 500 funkcjonariuszy. Mecz zakończył się w spokojnej atmosferze o godzinie 19.30. W trakcie niedzielnego zabezpieczenia policjanci wylegitymowali ponad 100 osób w związku ze stwierdzonymi wykroczeniami porządkowymi i drogowymi. Nałożyli 36 mandatów a wobec 41 osób skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę, która posiadała przy sobie środki odurzające i ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego.