KIEROWCA BEZ UPRAWNIEŃ, A PASAŻER ZE ZNACZNĄ ILOŚCIĄ NARKOTYKÓW

Policjanci zatrzymali do kontroli bmw, którego 27-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W trakcie czynności jego 36-letni pasażer wyrzucił do rowu woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Okazało się, że było to blisko 75 gramów amfetaminy. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 36-letni siemiatyczanin usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i trafił na 3 miesiące do aresztu. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę, policjanci z opolskiej drogówki i krakowskiego oddziału prewencji pełnili służbę na krajowej “dziewiętnastce” w Siemiatyczach. Późnym wieczorem zatrzymali do kontroli drogowej bmw. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że siedzący za kierownicą 27-latek nie posiadał prawa jazdy. Stracił je za jazdę pod wpływem alkoholu. W trakcie przeprowadzanej kontroli, pasażer bmw wyrzucił do pobliskiego rowu woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to blisko 75 gramów amfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a pojazd trafił na policyjny parking. 27-latek odpowie za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień, natomiast 36-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.