KOLEJNI NIETRZEŹWI KIEROWCY W RĘKACH POLICJANTÓW. APELUJEMY O ROZSĄDEK

W poniedziałek policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich wpadł dzięki czujnej postawie innych uczestników ruchu. Drugi z kierowców miał 3,5 promila alkoholu w organizmie, ale nie miał prawa jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca wpadł po 16 w Bielsku Podlaskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że ulicą Brańską jedzie fiat, którego kierowca może być nietrzeźwy. Po chwili mundurowi z krakowskiego oddziału prewencji zauważyli pojazd i zatrzymali kierowcę do kontroli. Badanie alkomatem wykazało, że 50-latek miał blisko 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Kolejny z kierujących wpadł przed 18 w Treszczotkach w gminie Bielsk Podlaski. Mieszkaniec powiatu hajnowskiego został zatrzymany do kontroli również przez małopolskich funkcjonariuszy. Podczas rozmowy z kierowcą, mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 36-latek ma 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy również, że warunki atmosferyczne pogarszają się. Pojawiają się pierwsze opady śniegu i w wielu miejscach jezdnia jest śliska. Taka sytuacja wymaga od kierujących zmniejszenia prędkości i rozważnej jazdy. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

źródło: Podlaska Policja