NIEBIESKIE ULICE – RaPsy 997 Nznż ft Tymo, PanQ, Darko

 

„Niebieskie Ulice” to zrealizowany w czasie wolnym od służby utwór muzyczny czterech policjantów w ramach projektu RaPsy 997 ze wsparciem z NSZZ Policjantów woj. kujawsko- pomorskiego i pomorskiego. RaPsy potocznie oznaczają muzykę rapową, ale że w słowie pojawiają się także „psy”, zwrot nabrał teraz drugiego znaczenia. Prosimy pamiętać, że utwór ten jest to nasza wizja artystyczna, nie należy jej traktować jako oficjalnego hymnu, czy też traktować dosłownie wszystkich zawartych w piosence słów, gdyż znajduje się tam wiele odniesień do innych utworów czy też literatury, oraz filmu.

Ideą stworzenia piosenki oraz teledysku było budowanie pozytywnego wizerunku Policji jako formacji, w której służą ludzie z pasją, jak również chcemy pokazać, że to nie jest tak, że policjanci tylko chodzą po ulicach i wypisują mandaty na wyścigi. Dbamy o bezpieczeństwo nawet z narażeniem życia, nie tylko własnego, ale i naszych bliskich. Szykan Policji nie brakuje, a nasza muzyka to z jednej strony reakcja na to, co się dzieje, a z drugiej pokazanie, że jesteśmy najsilniejszą grupą, która musi utrzymać porządek. Nie jesteśmy potulnymi owieczkami i chcemy pokazać naszą służbę także od bojowej strony. Teledysk ten dedykujemy głównie policjantom, którzy na co dzień wypełniają słowa policyjnego ślubowania i stawiają często na szali swoje własne zdrowie, a nawet życie. Jest to też jasny i bezkompromisowy przekaz dla środowisk przestępczych.

Naszym głównym celem jest wsparcie tych, którzy doświadczyli tragedii związanej z utratą bliskiego – funkcjonariusza Policji, od lat to zadanie wypełnia Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Jako autorzy i wykonawcy, nie czerpiemy z projektu żadnego dochodu. Wszystkie ewentualne dochody czy też darowizny przekazywane będą w całości dla Fundacji:

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

                                                                              Konto PKO BP VI O/Warszawa nr 74 1020 1068 0000 1802 0059 9167      

http://www.fundacjapolicja.pl/

Realizacja teledysku i nagranie utworu było możliwe dzięki dobrej woli wszystkich biorących udział w realizacji, została sfinansowana ze środków prywatnych, oraz dzięki wsparciu NSZZ Policjantów woj. kujawsko – pomorskiego. Tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas i pieniądze, przyjechali i byli z nami na swój koszt (!) jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Dziękujemy za wsparcie ( bez Was nic by się nie udało): NSZZ Policjantów woj. kujawsko- pomorskiego i pomorskiego ( Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Tuchola, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Kościerzyna) Zarząd Główny NSZZ Policjantów, KWP Bydgoszcz, KWP Gdańsk, KWP Kraków, Dowódca OPP Kraków, KPP Tuchola, (PP Gostycyn) KPP Kościerzyna, KPP Kartuzy, KSP Warszawa, RDŚ KP I Koszalin, Komendant KP I, oraz KMP Koszalin, Przewodniczący NSZZ Policjantów woj. małopolskiego Grzegorz Gubała, Przewodniczący ZT NSZZP OPP i SPKP Kraków asp.szt. Artur Kochan, Strzelnica “Skorpion” Remigiusz Weiss Korne k. Kościerzyny PolGraf System Łukasz Zahajka Texas Pub Kościerzyna Klub Blue Knights IV North Klub Posiadaczy Kałduna Taktycznego.

Realizacja teledysku: Grupa QS Realizacja/nagrania audio: MG Studio – Bydgoszcz, Aurora Studio – Luboń Produkcja muzyki: BZK Wygon Studio. Tekst: RaPsy YouTube. Autorzy i wykonawcy ( pojawiający się w video zgodnie z kolejnością zwrotek): Szymon Głuszek “NZNŻ” – inicjatywa “Nawet z Narażeniem Życia” Tymoteusz Majewski “Tymo”, Bartłomiej Janisz “PanQ”, „Darko”, który ze względu na rodzaj pełnionej służby nie ujawnia swojej tożsamości (w klipie pojawia się tylko nagranie audio). W/w są czynnymi funkcjonariuszami Policji.