Nowe radiowozy dla OPP Kraków

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odebrali dziś nowe furgony wypadowe MAN TGE 3.180/ISS. Są to pierwsze pojazdy, które zastąpią wyeksploatowane radiowozy Mercedes-Benz Sprinter.


Przekazane radiowozy to najnowsza wersja MAN TGE z 4-cylindrowym silnikiem diesla o mocy 177 KM, który jest wyposażony w:

• światła LED,
• kamerę cofania,
• nawigację GPS (z mapami Polski i bezpłatnymi aktualizacjami),
• system multimedialny z 7-calowym wyświetlaczem oraz obsługą CarPlay i Android Auto,
• port USB
• klimatyzację automatyczną.
Pojazd pozwala na przejazd siedmiu policjantów wraz z pełnym wyposażeniem. Wnętrze furgonów zostało specjalnie zaprojektowane dla potrzeb funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji. W tylnej części znalazł się specjalny regał na osobiste wyposażenie policjantów oraz inne elementy sprzętu technicznego i śpb. Wewnątrz są specjalne boxy na hełmy, wiele przydatnych uchwytów oraz portów ładowarek elektrycznych. Na autach zainstalowano również zestawy ochronne szyb.