POLICJANCI Z OPP W KRAKOWIE BRALI UDZIAŁ W OBŁAWIE NA PODEJRZEWANEGO O ZABÓJSTWO W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM

 

Blisko 350 policjantów z trzech województw, przewodnicy z psami tropiącymi oraz 3 śmigłowce zostały zaangażowane wczoraj w poszukiwania 57-latka podejrzewanego o zabójstwo 61-letniego mężczyzny.   Do działań pościgowo – blokadowych na ziemi świętokrzyskiej skierowano także 28 policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.  Uzbrojeni w pistolety maszynowe, wyposażeni w kamizelki kuloodporne i kevlarowe hełmy przeszukiwali w gminie Morawica teren leśny i zabudowany. Działania poszukiwawcze były prowadzone w warunkach zapadającego zmroku i ulewnego deszczu. Poniżej komunikat Komedy Wojewódzkiej Policji w Kielcach na temat tej sprawy.  

Wczoraj po godzinie 14 na numer alarmowy wpłynęła informacja, że w jednej z miejscowości w gminie Morawica doszło najprawdopodobniej do postrzelenia mężczyzny. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci z najbliższego komisariatu oraz służby ratunkowe. Pomimo udzielonej pomocy życia 61-latka nie udało się uratować. Ustalono, że związek ze śmiercią może mieć 57-letni mieszkaniec tej samej miejscowości, który uciekł z miejsca przed przyjazdem policjantów. Informacja o poszukiwanym mężczyźnie trafiła do wszystkich jednostek policji.

W poszukiwania zaangażowani zostali policjanci nie tylko z garnizonu świętokrzyskiego. Włączyli się w nie również funkcjonariusze z Komend Wojewódzkich Policji z Krakowa oraz Radomia. Wykorzystano także trzy śmigłowce, dwa policyjne i jeden ze Straży Granicznej.  Łącznie w poszukiwania zaangażowanych zostało blisko 350 funkcjonariuszy.

W porozumieniu z prokuraturą opublikowany został wizerunek 57-letniego podejrzewanego, który szybko pojawił się w mediach i portalach społecznościowych. Policjanci prowadzili działania na różnych płaszczyznach, m.in. zabezpieczając ślady na miejscu zdarzenia oraz prowadząc szeroko zakrojone działania poszukiwawcze.

W nocy z środy na czwartek mężczyzna wrócił na teren swojej posesji. Około godziny 1 w nocy 57-latek postrzelił się z broni najprawdopodobniej tej samej, której wcześniej użył. Pomimo natychmiastowo udzielonej pomocy mężczyzny nie udało się uratować. Decyzją prokuratora ciało został zabezpieczone do dalszych badań.

Obecnie ustalamy dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia. W dalszym ciągu w działania zaangażowani są policjanci, którzy wyjaśniają sprawę pod nadzorem prokuratury.”

źródło: malopolska.policja.gov.pl