Policjant Oddziału Prewencji Policji w Krakowie w drodze do służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

5 grudnia 2020 r. krakowski policjant, jadąc do służby, zauważył kierowcę volkswagena, który miał problem z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Brak kontroli nad prowadzonym pojazdem stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi, a także wskazywał, że kierujący może prowadzić na “podwójnym gazie”.

Starszy sierżant Marcin Celary jadąc do służby, ulicą Gaik w Krakowie zauważył, że kierowca poprzedzającego go pojazdu marki Volkswagen, wykonuje agresywne manewry, prawie wjeżdżając do pobliskiego rowu melioracyjnego. Kiedy kierujący volkswagenem zatrzymał się, czekając by wjechać na skrzyżowanie, funkcjonariusz postanowił bezzwłocznie podjąć interwencję. Policjant otwierając drzwi volkswagena, wyczuł od 30 latka silną woń alkoholu, a następnie nakazał mu wyłączyć silnik, wyjąć kluczyki ze stacyjki i opuścić pojazd. Sierżant Celary telefonicznie poinformował o zdarzeniu dyżurnego miasta, który skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Zadysponowani na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,05 mg/l.

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i kara do 2 lat pozbawienia wolności.