Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży z włamaniem

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, będąc po służbie, ujawnił na gorącym uczynku sprawców kradzieży kabli z placu budowy w Zielonkach i zatrzymał jednego z nich.

W ubiegłą niedzielę (23 sierpnia br.) w godzinach wieczornych, będący po służbie policjant  spacerował wraz z żoną ulicami Zielonek. W pewnym momencie zauważył, jak na placu budowy domu jednorodzinnego dwie osoby ładują pełne worki na wózek. Widząc to, funkcjonariusz od razu nabrał podejrzeń, że mogą się w nich znajdować skradzione narzędzia lub materiały budowlane i podjął interwencję, wzywając jednocześnie na miejsce patrol będący w służbie. Na widok funkcjonariusza podejrzani podjęli ucieczkę,  jednak policjantowi udało się ująć jednego z nich. Była to 43-letnia bezdomna.

Przybyli na miejsce mundurowi z Komisariatu Policji w Zielonkach przejęli sprawczynię i ustalili okoliczności kradzieży z włamaniem. Okazało się, że sprawcy przedostali się do mieszczącej się na placu pakamery, gdzie odkręcili śruby zabezpieczające drzwi i ukradli 8 szpul z kablami, które to następnie zapakowali do wspomnianych worków.

Deweloper oszacował straty na kwotę bliską 2 tysięcy złotych. Policjanci ustalili personalia drugiego ze sprawców. Jest nim 48-latek, który także jest bezdomny. Obecnie stróże prawa prowadzą czynności zmierzające do jego zatrzymania. Śledczy ustalili też, że ci sami sprawcy dwa tygodnie wcześniej, z tego samego miejsca również kradli kable o wartości prawie tysiąca złotych.

Wczoraj (25 sierpnia br.) w Komisariacie Policji w Zielonkach 43-latka usłyszała zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa podejrzanej grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.