Przerwa w służbie to rzecz święta, chyba że…

Od kilkunastu dni obecna rotacja policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie pełni służbę w różnych regionach Polski wzdłuż wschodniej granicy. Chronimy, służymy i pomagamy mieszkańcom Podlasia.

Korzystając z przerwy jeden z policjantów plutonu I kompanii prewencji II stanął przy bankomacie, aby wypłacić gotówkę. Z urządzenia w tym czasie korzystał starszy mężczyzna. W pewnym momencie policjant zauważył, że po policzkach seniora spływają łzy, które ocierał przydługim rękawem płaszcza. Funkcjonariusz szybko ustalił, że z jakichś powodów karta bankowa została zablokowana. Policjanci zaproponowali 91-latkowi podwiezienie do miejsca zamieszkania. W trakcie przejazdu ustalili, że wybrał się na zakupy, bo nie ma już co jeść. Tym razem, to policjantom zaszkliły się oczy, szybko ustalili listę zakupów i zrobili je w ekspresowym tempie. Starszego Pana odprowadzili do mieszkania i powiadomili telefonicznie o zdarzeniu opiekunkę.

Na odchodne życzyli seniorowi Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. To była najwspanialsza przerwa w służbie, jaką mogli sobie wymarzyć – uśmiech i podziękowanie starszego Pana.