SPORTOWE PODSUMOWANIE ROKU W OPP KRAKÓW

22 grudnia br. podczas uroczystej zbiórki Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie wyróżnił policjantów, którzy swoją postawą i zaangażowaniem  osiągnęli najlepsze wyniki w doskonaleniu zawodowym w dziedzinie sportu.

Punktualnie o godz. 13.30 podkom. Norbert Andraszak złożył meldunek Dowódcy Oddziału Prewencji Policji insp. Jarosławowi Nowakowi o gotowości do uroczystej zbiórki. Dowódca OPP przywitał uczestników w osobach; Wiceprzewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP i SPKP mł.asp Łukasza Łukasika, przedstawicieli Zespołu Szkolenia podkom. Norberta Andraszaka, asp. Dariusza Jaworskiego, asp. Marcina Grochota mł.asp. Pawła Mazurkiewicza oraz wyróżnionych policjantów.

Mijający rok to czas ciężkiej i nieprzewidywalnej służby. Czas podróży służbowych i czas realizacji odpowiedzialnych zadań. Zadań wymagających profesjonalizmu i doświadczenia. Współpracy i odpowiedzialności za siebie i za kolegów. Nic tak mocno nie buduje takich więzi, jak sport i współzawodnictwo — mówił Dowódca.

W dalszej części insp. Jarosław Nowak pogratulował policjantom osiągniętych wyników w rywalizacji sportowej i w asyście Wiceprzewodniczącego ZT NSZZ Policjantów OPP i SPKP mł.asp. Łukasza Łukasika wręczył dedykowane każdemu wyróżnionemu, pamiątki ufundowane przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów OPP i SPKP.

Wyróżniony za osiągnięcie najlepszego wyniku w testach sprawności fizycznej;

st.post. Marcin Wojas (kompania IV)

Wyróżnieni za osiągniecie najlepszych wyników w rywalizacji zespołowej w ramach atletyki terenowej;

1 pluton kompanii I

sierż. Łukasz Banaś, sierż. Daniel Trela, sierż. Dawid Pilarczyk, st. post. Oskar Baranik

2 pluton kompanii II

mł.asp. Jakub Kuczma, sierz.szt. Damian Ryba, sierż.szt. Artur Piwowarski, st.sierż. Krzysztof Wilk, st.post. Patryk Sowa, post. Michał Gunia, post. Jan Oliwa, post. Bartłomiej Madej

4 pluton kompanii III

asp. Mateusz Mazur, st.post. Dariusz Michalik, sierż. Dawid Tumidajewicz , sierż. Marek Łoś

4 pluton kompanii IV

sierż.szt. Piotr Sasal, sierż. Piotr Szczudło, sierż. Patryk Bednarczyk, st.post. Kamil Koryczan, st.post Patryk Kapłański

Podsumowując uroczystą zbiórkę, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie  insp. Jarosław Nowak skierował słowa podziękowania do policjantów Zespołu Szkolenia, którzy cały rok wzorowo realizowali program szkolenia z wielką pasją i poświęceniem. To dzięki Waszemu zaangażowaniu jestem spokojny o bezpieczeństwo naszych policjantów — mówił Dowódca.

W imieniu Zespołu Szkolenia głos zabrał asp. Dariusz Jaworski, który jeszcze raz pogratulował wyróżnionym i podziękował za aktywność podczas zajęć szkoleniowych. Entuzjazm i wyniki, jakie prezentujecie podczas doskonalenia zawodowego, jest dla nas dowodem na dobrze wykonane zadanie — powiedział.

W obecności uczestników uroczystej zbiórki Wiceprzewodniczący ZT NSZZ Policjantów OPP i SPKP mł.asp. Łukasz Łukasik zapewnił, że Zarząd Terenowy wspierał, wspiera i będzie wspierał działalność sportową wspólnie z kierownictwem służbowym.