Święto 16 Batalionu Powietrznodesantowego

W piątek 19 kwietnia br. odbyła się uroczystość nadania odznaczeń oraz awansów w stopniach żołnierzy z okazji święta 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie. W uroczystościach uczestniczyli żołnierze, pracownicy RON a wśród zaproszonych gości był Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie mł. insp. Krzysztof Kadłuczka.


Podczas rozprowadzenia wręczono odznaczenia resortowe, Odznakę Pamiątkową 16 Batalionu Powietrznodesantowego, a także mianowania na wyższe stopnie wojskowe. Po defiladzie odbył się piknik dla uczestników dnia otwartego.

OPP w Krakowie jako jednostka o strukturze dowodzenia zbliżonej do jednostki wojskowej, niejednokrotnie zawiera współprace na płaszczyźnie szkoleniowej z 16BPd. Wymiana doświadczeń policjantów i żołnierzy pomaga w zrozumieniu specyfiki służby, utrwala posiadaną już wiedzę i pozwala pozyskać nowe umiejętności, które są przekazywane na kompanie podległym żołnierzom i policjantom.

źródło 16bpd, zdjęcia OPP Krk