UROCZYSTE ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH POLICJANTÓW. WRĘCZENIE MEDALI I NAGRÓD FUNKCJONARIUSZOM

23 listopada br., na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowych policjantów oraz wyróżnienie zasłużonych funkcjonariuszy z garnizonu małopolskiego.

Podczas piątego przyjęcia w tym roku, które miało miejsce 17 listopada br., do garnizonu małopolskiego przyjęto 30 nowych policjantów, w tym 14 kobiet. Podczas czterech poprzednich przyjęć, do służby wstąpiło 319 policjantów. Dzisiaj, nowo przyjęci policjanci w czasie uroczystego apelu złożyli ślubowanie.

 “Gratuluję Wam wyboru i życzę każdemu z Was powodzenia w ciężkiej służbie, ale dającej ogromną satysfakcję w przyszłości. Noszenie munduru policjanta to honor dla Was i Waszych Rodzin. A praca funkcjonariusza nie jest łatwa, to ogrom wyrzeczeń, ale nie ma nic ważniejszego niż niesienie pomocy innym ludziom. Jest to ogromne zobowiązanie wobec obywateli, ponieważ to dzięki naszej pracy i pracy pozostałych służb mundurowych obywatele czują się bezpiecznie. Życzę Wam bezpiecznych powrotów do domu, do swoich rodzin a także sukcesów na miarę funkcjonariuszy odznaczonych dziś medalami i nagrodami motywacyjnymi. Nadinsp. Ledzion zwrócił się także do wyróżnionych policjantów: Gratuluję także wszystkim odznaczonym i wyróżnionym funkcjonariuszom. Dziękuję Wam za sumienną i pełną zaangażowania pracę, której rezultatem było pomyślne zakończenie wielu spraw kryminalnych.” cyt. nadinspektor Michał Ledzion

Po uroczystym ślubowaniu nastąpiło wręczenie odznaczeń dla policjantów z garnizonu małopolskiego. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion wyróżnił 3 policjantów odznakami  Zasłużony Policjant (jedną srebrną i dwiema brązowymi), które przyznał funkcjonariuszom Minister MSWiA jako nagrodę za sumienne wykonywanie obowiązków służbowych. Wśród wyróżnionych stanął asp.szt. Robert Cygan – z-ca Dowódcy Kompanii III Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, który od dziś z dumą nosi srebrną odznakę Zasłużony Policjant. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów zawodowych i bezpiecznej służby.

zdjęcia: ZP KWP Kraków