Związkowy Konkurs plastyczny dla najmłodszych z okazji dnia dziecka

 

Od prawie 70 lat obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka. Kojarzony jest z różnorodnymi zabawami, słodyczami i ulgami dla najmłodszych. W 1954 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Deklarację Praw Dziecka, ona z kolei pozwoliła obwieścić całemu światu uosobienie marzeń, w których każdy berbeć jest bezpieczny i ma możliwości rozwoju.

WZZ NSZZ Pracowników Policji wraz z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. małopolskiego zapraszają dzieci pracowników Policji oraz funkcjonariuszy – członków NSZZ Pracowników Policji oraz NSZZ Policjantów, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.  Tegorocznym tematem wyzwania jest przygotowanie historyjki opowiadającej o przygodach Inspektora Wawelka w formie krótkiego komiksu. Technika wykonania dowolna: kredki, ołówek, wyklejanka, itp. Opowiastki powinny dotyczyć spraw kryminalnych, które maskotka małopolskiej Policji starać się będzie rozwikłać. Prace mogą być powiązane z historią miasta lub z postaciami i legendami Krakowa. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni upominkami, natomiast najciekawszy komiks zostanie sfilmowany, a jej autor zaproszony do udziału w nagraniu. Zachęcamy rodziców do wsparcia swoich pociech. Najciekawsze dzieła zostaną umieszczone na specjalnie stworzonej galerii prac znajdującej się w KWP w Krakowie. Na odwrocie twórczości pociech prosimy umieścić imię i wiek dziecka, numer telefonu oraz do której organizacji związkowej Państwo przynależą. Prace można przesłać do Zarządów Wojewódzkich NSZZ Pracowników Policji oraz NSZZ Policjantów, zostawić u Przewodniczących Zarządów Terenowych NSZZ Pracowników Policji oraz NSZZ Policjantów lub wrzucić do specjalnie przygotowanych w tym celu skrzyneczek z wizerunkiem Inspektora Wawelka zlokalizowanych przy siedzibach naszych organizacji, na terenie KWP w Krakowie. Komiksy zbieramy do 28 maja 2021.

 

Pamiętajmy, że każde dziecko jest ważne, pamiętajmy o tym codziennie.

Róbmy wszystko, aby były szczęśliwe i czuły, że są kochane.

Te szkraby, za kilka lat będą budować świat, w którym nam przyjdzie się zestarzeć.