Centralne Obchody Święta Policji

 

25.07 w Warszawie, przed siedzibą CBŚP odbyły się centralne obchody Święta Policji z udziałem m.in. Prezydenta RP Andrzeja Dudy , wicemarszałka Senatu Marka Pęka, ministra Mariusza Kamińskiego, wiceministra Macieja Wąsika oraz Komendanta Głównego Policji gen.insp. Jarosława Szymczyka.

W trakcie uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył funkcjonariuszom odznaczenia państwowe oraz mianował na stopień nadinspektora Policji sześciu oficerów:

  • insp. Tomasz Szymański – Z-ca Komendanta Głównego Policji;
  • insp. Michał Ledzion – Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu;
  • insp. Sławomir Litwin – Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi;
  • insp. Robert Szewc – Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku;
  • insp. Piotr Mąka – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu;
  • insp. Paweł Półtorzycki – Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji.

Zarówno Prezydent RP, jak i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński podziękowali policjantom za służbę i wyrazili satysfakcję z realizacji planu modernizacji Policji. Minister Mariusz Kamiński w swoim wystąpieniu powiedział:

“To dzięki Wam obywatele naszego kraju czują się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania, a Polska jest państwem bezpiecznym. Polacy doceniają Wasze zaangażowanie w służbę, Wasz niezwykły profesjonalizm i Waszą niezawodność. Cieszę się, że mogę dzisiaj stanąć przed Wami i powiedzieć, że wczoraj Sejm z ogromnym poparciem przyjął ustawę o wzmocnieniu służb mundurowych podległych MSWiA i od 1 października wejdzie w życie. Ustawa zawiera szereg korzystnych dla funkcjonariuszy rozwiązań związanych z codzienną służbą, ale zawiera jedno bardzo istotne rozwiązanie – dodatki motywacyjne. Bardzo chcemy, żeby z tego nowego rozwiązania skorzystali najbardziej doświadczeni funkcjonariusze. Zostańcie w służbie z wielkim pożytkiem dla państwa, dla obywateli i dla samej formacji.”

Z kolei Komendant Główny Policji gen.insp. Jarosław Szymczyk w swoim wystąpieniu przypomniał, że wśród rocznic, jakie w tym roku obchodzimy, jest także 30 rocznica powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

źródło: MSWiA