Ciężka służba, godne życie… Pikieta policjantów pod Małopolskim Urzędem Wojewódzkim

26 października podczas posiedzenia Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego przedstawiciele małopolskich związkowców zdecydowali, że 9 listopada nie wystawią reprezentacji na pikietę służb mundurowych w Warszawie, ale wesprą, koleżanki i kolegów manifestując przed Małopolskim Urzędem Wojewódzkim w Krakowie.

Już koło godz. 11.00 w rejonie Urzędu Wojewódzkiego zaczęli pojawiać się pierwsi policjanci, “uzbrojeni” w gwizdki, syreny i wuwuzele. Z minuty na minutę uczestników pikiety przybywało, a w miejscu zgromadzenia dominował niebieski kolor powiewających flag NSZZ Policjantów. Kilka minut przed wyznaczoną godziną pikiety, kiedy przed urzędem zrobiło się tłoczno, delegację związkowców NSZZ Policjantów woj. małopolskiego przyjął Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. Reprezentanci, którym przewodniczył, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego Grzegorz Gubała przekazali przedstawicielowi Rady Ministrów w województwie, Panu Łukaszowi Kmicie petycję policjantów skierowaną do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego. Prosząc o przekazanie postulatów adresatom, Grzegorz Gubała zapewnił Wojewodę Małopolskiego, że policjanci są i będą zdeterminowani w swoich działaniach. Podczas spotkania z Wojewodą przez grube mury urzędu słychać było syreny, gwizdy i hasła demonstrantów “ciężka służba, godne życie !” itp. Po kilkunastominutowym spotkaniu w gabinecie Wojewody, przewodniczący zgromadzenia publicznego Grzegorz Gubała wraz z delegacją dołączył do pikietujących, których zapewnił, że złożone postulaty dotrą do Warszawy.

załączniki; postulaty NSZZ Policjantów woj. małopolskiego