Oddział Prewencji Policji w Krakowie gotowy do zabezpieczenia obchodów 11 listopada.

Od tygodni trwają policyjne przygotowania do zabezpieczenia obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Na terenie województwa małopolskiego powołano sztab w ramach akcji policyjnej, w celu ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

10 listopada 2022 roku punktualnie od godz. 11.30 cały stan osobowy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie uczestniczył w odprawie w formie wideokonferencji. Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie insp. Jarosław Nowak podczas odprawy przekazał zadania dla podległych funkcjonariuszy. Przedstawił sytuację operacyjną oraz podkreślił, że po raz pierwszy od kilku lat policjanci naszej jednostki nie wezmą udziału w zabezpieczeniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie z uwagi na dużą liczbę zgromadzeń podczas jutrzejszego dnia i wieczoru na terenie miasta Krakowa. Mówiąc o profesjonalizmie i stanowczym reagowaniu na wszelkie próby łamania prawa, wyraził pełne zaufanie wobec podległych policjantów. Wasze doświadczenie, wyszkolenie i opanowanie pozwalają mi wierzyć, że jutrzejsze zgromadzenia zabezpieczymy tak, aby mieszkańcy Małopolski mogli świętować godnie i bezpiecznie 104. Rocznicę Odzyskania Niepodległości — powiedział.