IV BIEG PRZEZ PARYŻ – WSZYSCY DLA TOMKA

W minioną niedzielę (5 września 2021 roku), w  Paryżu  odbyła się IV edycja “Biegu przez Paryż”. Już po raz czwarty areną zmagań sportowców stał się północno-zachodni przysiółek wsi Nowa Góra. Organizatorem imprezy sportowej oraz pikniku na zakończenie lata była fundacja  “Ósmy Dzień Tygodnia”, a honorowym patronatem imprezę objęli: włodarze powiatu krakowskiego, gminy Krzeszowice oraz Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie insp. Jarosław Nowak. Cel był jeden- zbiórka funduszy na kosztowne leczenie byłego policjanta Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, który od kilku lat zmaga się z ciężką chorobą.

Organizatorzy zamówili nawet pogodę, która tego dnia była naprawdę wyjątkowa. Po chłodnych i deszczowych dniach końcówki sierpnia nad Paryżem rozbłysło słońce i powiewał lekki, chłodny wietrzyk dający trochę wytchnienia uczestnikom sportowych zmagań. Tuż przed startem, aby zminimalizować ryzyko kontuzji, rozgrzewkę poprowadziła Dorota Tekieli-Kuchta – trener personalny. Wyznaczona trasa biegła krętymi uliczkami Paryża oraz polnymi drogami z nie rzadko stromymi wzniesieniami.  Uczestnicy biegu ulicznego wystartowali punktualnie o godzinie jedenastej i konkurowali w kategoriach: 12 km i 6 km (open), oraz 12 km dla służb mundurowych. Policjanci, strażacy i żołnierze dawali z siebie wszystko, aby zdobyć “Puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie“.  W kategorii open sportowcy konkurowali o puchary ufundowane przez Sylwię Peretti pasjonatkę nowinek motoryzacyjnych i uczestniczkę popularnych programów telewizyjnych. Z miłośnikami biegów wystartowali równocześnie pasjonaci Nordic Walking, którzy maszerując, mieli do pokonania dystans 6 km. Wzdłuż trasy sportowych zmagań, na starcie i na mecie gromadzili się kibice, którzy z całych sił dopingowali sportowców. Zaraz, gdy tylko ostatni zawodnik dobiegł do mety, sędzia zawodów dał sygnał do startu amatorom duathlonu. Zawodnicy musieli przebiec 6 km, a następnie pokonać odcinek 18 km, korzystając z roweru.

Podczas kiedy rodzice małych pociech zajęci byli dopingowaniem policjanci Oddziału Prewencji prezentowali najmłodszym sprzęt będący na wyposażeniu funkcjonariuszy oraz stworzyli stoisko profilaktyczne, udzielając wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie nurtujące je pytania. Każdy odważny dzieciak miał możliwość siąść za kierownicą policyjnego radiowozu i poczuć się przez kilka chwil jak policjant. Kolorowanki, kredki i słodki poczęstunek czekał na każde dziecko, a na do widzenia drobny upominek.

Gdyby nie donośny głos konferansjera ze sceny, policjanci  OPP Kraków pochłonięci profilaktyką najmłodszych przeoczyliby moment wręczenia pucharów zwycięzcom “IV Biegu przez Paryż” w kategorii służb mundurowych. Dekorację zwycięzców przeprowadził osobiście insp. Jarosław Nowak – Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Zwycięzcą “IV Biegu przez Paryż” został : Przemysław Mendyk. Tuż za nim do mety dobiegł Robert Prasełek, a trzecie miejsce wywalczył Marcin Wiklik – policjant Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Wręczając puchary zwycięzcom insp. Jarosław Nowak pogratulował tempa oraz osiągniętych wyników i podziękował wszystkim uczestnikom za kolejny rok udziału w charytatywnej imprezie sportowej na rzecz Tomka Warzechy.

Ostatnim etapem sportowych zmagań był Runmageddon dla najmłodszych –“Czerwony Berecik“. Dzieci w kilku kategoriach biegowych mierzyły się na torze z przeszkodami, wśród których znalazły się m.in opony samochodowe, doły z błotem i wodą, oraz ogromne koła ciągnika rolniczego. Dzieci skakały, wspinały się i czołgały. Wszyscy ukończyli Runmageddon, otrzymali pamiątkowy medal a ci, którzy stanęli na podium, otrzymali piękne puchary.

Dochód uzyskany w trakcie zawodów oraz pikniku na zakończenie lata zostanie w całości przekazany na kosztowne leczenie byłego policjanta Oddziału Prewencji Policji w Krakowie – Tomasza Warzechy, który swoją obecnością i uśmiechem  zagrzewał uczestników do sportowej rywalizacji.