JEDZIEMY DO TOMKA ! – RAJD ROWEROWY

 

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

ks. Jan Twardowski

 

Ludzie łączą się ze sobą dzięki uczuciom. Są one nierozerwalną siecią splatającą wiele człowieczych istnień. Szczególnie związani ze sobą są funkcjonariusze Policji,  którzy na co dzień narażają własne życie i zdrowie dla Ojczyzny. Stają ramię w ramię, aby walczyć ze złem. Są dla siebie jak druga rodzina, wspólnie przeżywają wzloty oraz upadki, osobiste tragedie i szczęśliwe zrządzenia fortuny. Braterstwo tej grupy zawodowej potrafi przezwyciężyć nawet śmierć.

24 lutego 2020 r. po długiej i ciężkiej walce z chorobą zmarł nasz kolega i przyjaciel aspirant Tomasz Równiak. Człowiek wielu pasji, oddany i zaangażowany w służbę do samego końca. Zawsze uśmiechnięty i przyjacielski, o każdej porze dnia i nocy służył pomocą. Biegał, jednocześnie zwiedzał świat, a swoimi sportowymi osiągnięciami udowadniał, że niemożliwe jest tylko w naszych głowach. Pomimo choroby, z którą toczył zażarty bój o życie, pokazywał wszystkim, że można pokonywać swoje słabości i dalej przesuwać granicę awykonalności. Tomek w szeregi Policji wstąpił w 2003 roku. Przez dekadę był funkcjonariuszem Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Od 2013 roku służył w Samodzielnym Pododdziale Antyterrorystycznym Policji w Krakowie (później przemianowany na Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Krakowie). Odszedł złożyć meldunek Panu Bogu, mając zaledwie 37 lat, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich.

Pamiętając o Tomku, koledzy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie organizują rekreacyjny rajd rowerowy do Tomka.  Nie ma znaczenia czy pojedziesz  szosówką, MTB albo zwykłym składakiem. Przed nami 115 km ciekawej trasy, w trakcie której będziemy dzielić się wspomnieniami związanymi z Tomkiem oraz wesołymi anegdotami. Celem rajdu będzie miejsce wiecznego spoczynku Tomka na cmentarzu parafialnym w Antolce, gdzie pochylimy głowy w zadumie i modlitwie.

Mile widziany będzie kask rowerowy i dobry humor.  Start planowany jest 26.06.2021 roku /sobota/ w godz. 8.00 – 8.15 spod „Kasztana” przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie trasą: Batowice – Słomniki – Pojałowice – Antolka /cmentarz parafialny/ – Muniakowice – Marszowiec – Raciborowice – Kraków.

 

Organizatorzy zalecają posiadanie kasku ochronnego oraz informują, że rajd rowerowy „Jedziemy do Tomka” odbywa się w czasie prywatnym każdego uczestnika. W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego:

                          tel: 697-002-250

                          tel: 517-703-715