KONKURS NA IMIĘ DLA POLICYJNEJ MASKOTKI, POD PATRONATEM KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W KRAKOWIE

 

8 marca 2020 r. miała miejsce inauguracja nowej maskotki małopolskiej Policji, przedstawiającej policjantkę. Pomysł ten został zrealizowany w związku z obchodami w 2020 r., 95. rocznicy powstania Policji Kobiecej oraz 30-lecia powstania policyjnych związków zawodowych.

Jest to pierwsza maskotka policyjna w Polsce przedstawiająca policjantkę i póki co – jedyna. Prezentuje Smoka, a raczej Smoczycę w mundurze wyjściowym Policji, nawiązującym do tradycji służby funkcjonariuszy w 20-leciu międzywojennym.

Do konkursu zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków oraz wszystkie zainteresowane osoby. Propozycje imienia oraz dane do kontaktu, prosimy przesyłać na adres mailowy: konkurskwp@op.pl, do dnia 15 lipca 2020 r. W skład Kapituły Nadania Imienia wchodzi: Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, insp. Roman Kuster oraz Prezydium Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w KWP w Krakowie.

Finał konkursu planowany jest na Święto Policji w lipcu 2020 r. Nagrodą dla najbardziej kreatywnych osób, będą pluszowe maskotki przedstawiające Policjantkę-Smoka oraz niespodzianki.