KRAKÓW ŚWIĘTOWAŁ 233. ROCZNICĘ KONSTYTUCJI 3 MAJA

Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego, podinsp. Grzegorz Gubała, wraz z Wiceprzewodniczącymi, uczestniczył w uroczystościach upamiętniających 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie, które odbyło się w Krakowie, zgromadziło liczne delegacje, w tym przedstawicieli służb mundurowych, polityków, samorządowców oraz mieszkańców miasta.

Wśród uczestników obchodów znaleźli się m.in. Wojewoda Małopolski Krzysztof Klęczar oraz przedstawiciele Małopolskiej Policji: insp. Piotr Morajko — Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, nadkomisarz Paweł Jastrząb — Komendant Miejski Policji w Krakowie, oraz  Sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Uroczystości rozpoczęły się od odprawienia mszy świętej w katedrze wawelskiej, której przewodniczył metropolita krakowski, ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski. Następnie delegacje złożyły kwiaty przed Krzyżem Katyńskim na Placu im. ojca Adama Studzińskiego i przeszły w uroczystym pochodzie na Plac Matejki. Na Placu Matejki odbyła się zmiana warty, odegranie hymnu państwowego, podniesienie flagi państwowej na maszt oraz złożenie wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Uroczystość uświetniła również defilada, w której udział wzięli policjanci, prezentując pojazdy służbowe.

Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Krakowie stanowiły ważne wydarzenie oddające hołd polskiej historii oraz wartościom, które przyczyniły się do kształtowania współczesnego państwa.

zdjęcia: Malopolska Policja