Kryzys kadrowy w Policji – zagrożenie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa

W dniu wczorajszym odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji poświęcone tematowi stanu kadrowego Policji. W posiedzeniu uczestniczyli: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Czesław Mroczek, insp. Marek Boroń p.o. Komendanta Głównego Policji, NSZZ Policjantów reprezentowali Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Andrzej Szary i Sławomir  Koniuszy.

Na sali głos zabierali kolejni prelegenci i wyłaniał się gorzki obraz stanu Polskiej Policji. Głos zabrali również przedstawiciele NSZZ Policjantów.

Andrzej Szary w pierwszej kolejności skierował słowa do przedstawiciela MSWiA pana Ministra Mroczka: “Kryzys kadrowy w Policji istnieje” – prawda. I drugie stwierdzenie: “Istnieje stan zagrożenia bezpieczeństwa państwa z powodu braków kadrowych”. Panie Ministrze w zupełności się zgadzam z tymi stwierdzeniami!

Całość posiedzenia komisji można posłuchać więcej: tutaj

 

Biuro Prasowe ZG NSZZ Policjantów