Mali bohaterowie z policyjną eskortą

Piękna pogoda i wciąż dobre warunki na stokach narciarskich przyciągają amatorów białego szaleństwa. Narciarstwo określane jest sportem wysokiego ryzyka. Czasem brak odpowiedniego przygotowania fizycznego, brak rutyny narciarskiej i kontuzja gotowa.  Czy tak było tym razem? Tego nie wiemy. Ważne, że zakończyło się w miarę dobrze.
Służba w ramach patrolu narciarskiego na stoku Polana Szymoszkowa w Zakopanem była kolejną, podczas której policjanci krakowskiego Oddziału Prewencji  działali przede wszystkim prewencyjnie, zwracając uwagę na stosowanie się do zasad bezpieczeństwa oraz obowiązujących obostrzeń.
13 marca tuż przed południem, na stoku narciarskim Polana Szymoszkowa w Zakopanem, doszło do wypadku. TOPR powiadomił o tym fakcie policjantów krakowskiego Oddziału Prewencji, którzy pełnili służbę w ramach patrolu narciarskiego. Wskutek zdarzenia poszkodowana została kobieta, a wokół niej znajdowała się dwójka przerażonych dzieci. Ratownicy przystąpili do udzielenia pomocy medycznej kobiecie, a policjanci w tym czasie zabezpieczyli teren. Mundurowi ustalili, że pomoc nadeszła dzięki zachowaniu zimnej krwi przez dzieci, które o całej sytuacji telefonicznie poinformowały ojca, a ten z kolei wezwał służby. Ratownicy TOPR przemieścili kobietę do miejsca, gdzie oczekiwał Zespół Ratownictwa Medycznego, przez który przetransportowana została do szpitala. Dzieci (5 i 7 lat) w eskorcie funkcjonariuszy poszusowały w kierunku dolnej stacji wyciągu, gdzie zostały przekazane pod opiekę oczekującemu tacie.
Dziś już po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, jak ważna jest edukacja dzieci. Jak zachować się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pamiętaj, informuj dziecko, jak obsłużyć telefon, w jaki sposób może uzyskać połączenie z członkiem rodziny lub z numerem alarmowym. Najmłodsi również mogą uratować czyjeś życie i zdrowie.