MAŁOPOLSKA POLICJA WYSTAWIŁA STOISKO PROMOCYJNO-PROFILAKTYCZNE I PRZEKAZAŁA GADŻETY NA LICYTACJĘ W RAMACH AKCJI „POMAGAMY UKRAINIE ZE SMAKIEM”

W sobotę 2 kwietnia 2022 roku na Małym Rynku w Krakowie odbyła się akcja publicznej zbiórki pieniędzy pn. „Pomagamy Ukrainie ze smakiem”. Przedsięwzięcie to było organizowane przez Wojewodę Małopolskiego – Pana Łukasza Kmitę, w które włączyła się także Małopolska Policja.

W miasteczku edukacyjno-profilaktyczny przygotowanym przez Małopolską Policję dzieci otrzymywały z rąk policjantów pionu prewencji i ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej i krakowskiej komendy miejskiej malowanki i gadżety o tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Pieszym wręczane były elementy odblaskowe oraz ulotki zawierające podstawowe zasady ruchu drogowego. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zaprezentowali sprzęt wykorzystywany podczas różnego rodzaju zabezpieczeń.  Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz oraz łódź motorowa Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, przy których dzieci i młodzież, a także dorośli chętnie się fotografowali. Dzieci dowiedziały się nie tylko jak wygląda wnętrze wozu policyjnego ale również mogły zobaczyć odcisk ich linii papilarnych.  Ponadto funkcjonariusze z wydziału zajmującego się doborem  zachęcali zainteresowane osoby do wstąpienia do służby w Policji.  Stanowisko policyjne było bardzo licznie odwiedzane zwłaszcza przez obywateli z Ukrainy, którzy zadawali szereg pytań prawnych. Policjanci ruchu drogowego omawiali różnice w przepisach drogowych obowiązujących na Ukrainie i w Polsce. Dodatkową atrakcją sobotniej imprezy były maskotki małopolskiej Policji.

Wsparcie dla potrzebujących z Ukrainy można było także okazać, biorąc udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję licytacjach. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion przekazał pamiątkową monetę okolicznościową przedstawiającą na awersie postać patrona policjantów Michała Archanioła, a na rewersie logo Małopolskiej Policji. Moneta ta została podpisana przez Pana Generała. Kwota uzyskana z jej licytacji wyniosła 310 zł. Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, na licytację przekazał dwa komplety puzzli o tematyce ruchu drogowego ze specjalnymi życzeniami „Bezpiecznej drogi”, podpisane osobiście przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, które wylicytowano za kwotę 400 zł. Były to puzzle z limitowanej serii 40 sztuk wyprodukowanej z inicjatywy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Można je nabyć tylko na specjalnych aukcjach charytatywnych.

źródło: Malopolska Policja