“MIĘDZYNARODOWI” POSZUKIWANI WPADLI NA PUNKTACH BLOKADOWYCH

Dwaj poszukiwani przez organy ścigania państw z obszaru Schengen zostali zatrzymani w Narwi, przez policjantów z krakowskiego oddziału prewencji. W piątek “wpadł” 42-letni obywatel Gruzji, poszukiwany w związku z łamaniem prawa na terenie Szwajcarii. Natomiast w sobotę został zatrzymany 44-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, który przyjechał po samochód swojego kolegi. Mężczyzna poszukiwany był przez niemieckie organy ścigania.

W piątek, po 2 w nocy, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zatrzymali do kontroli renault na francuskich numerach rejestracyjnych. Za jego kierownicą siedział 42-letni obywatel Gruzji. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna przebywa nielegalnie na terenie obszaru Schengen. Jak ustalili policjanci 42-latek wcześniej dopuścił się łamania prawa w Szwajcarii. Po czynnościach jakie wykonali z nim policjanci został on przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej w celu przeprowadzenia procedury deportacyjnej.

Z kolei w sobotę, w południe, policjanci zatrzymali mieszkańca województwa podkarpackiego. Mężczyzna poszukiwany był przez niemieckie organy ścigania do ustalenia miejsca pobytu. 44-latek został zatrzymany na punkcie blokadowym, bo przyjechał do Narwi odebrać samochód swojego kolegi, obywatela Niemiec, który zdecydował się wsiąść za kierownicę pomimo braku uprawnień.

źródło: hajnowka.policja.gov.pl