POWRÓT DO SZKOŁY – UBEZPIECZENIE NNW DLA UCZNIÓW

 

 

 

Przed nami kolejny rok szkolny – a co za tym idzie – również wybór ochrony dla uczniów w postaci ubezpieczenia NNW. Rodzice często decydują się na ubezpieczenie NNW oferowane w szkole. Jest to polisa grupowa oferowana w trakcie zebrania klasowego na początku roku szkolnego. Koszt takiej „grupówki” to ok. 50 zł rocznie. Uwaga, zakup takiego ubezpieczenia oznacza zazwyczaj niskie sumy ubezpieczenia i wąski zakres ochrony.

W skrajnych przypadkach dochodzi do nadużyć przy dystrybucji tego typu ubezpieczeń – chodzi m.in. o faworyzowanie jednego towarzystwa, które niekoniecznie posiada najlepszą ofertę. Problemem jest też powierzchowne zainteresowanie tematem szkolnego NNW. Niewielu z nas analizuje warunki umowy, a często też zwracamy uwagę wyłącznie na cenę ubezpieczenia, która mimo że wydaje się przystępna, może oznaczać bardzo niskie odszkodowania (rzędu 100 zł) w razie uszczerbku na zdrowiu.

Decyzja o zakupie ubezpieczenia NNW dla dziecka należy wyłącznie do rodzica. Szkoła nie ma prawa zmuszać do zakupu tego produktu ani żądać oświadczeń w razie odmowy.

Warto mieć świadomość, że zakupu możemy dokonać samodzielnie lub – jeśli już kupiliśmy w szkole polisę NNW dla naszego dziecka – możemy zakupić dodatkową samodzielnie. Ubezpieczenie NNW wymaga najczęściej jednorazowej składki, dzięki czemu nie jest to dla nas wysoki koszt. Dziecko jednak może uzyskać podwójne wsparcie – odszkodowanie otrzyma z obu polis.

Skorzystaj z oferty naszego Punktu i sprawdź jakie masz możliwości:

Związkowy Punkt Informacyjny

Kredytowo – Ubezpieczeniowy

Mogilska 109 Kraków

Tel. 694 969 044 lub 661 606 572

E-mail: biuro@instytutfinansow.com.pl

Zapraszamy

źródło: nszzp-malopolska.pl