Mikołajowy – komunikat

 

W związku z panującą sytuacją i zakazem gromadzenia się, a  przez to troską o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich organizowany w dniu 5 grudnia 2020 roku z okazji “Mikołajek”  przez WZZ NSZZ Pracowników Policji w Krakowie, oraz ZW NSZZ Policjantów woj. małopolskiego  “Bal Mikołajkowy” dla dzieci pracowników oraz funkcjonariuszy Policji woj. małopolskiego został  odwołany.

Mając na uwadze ogromne zainteresowanie – pracowników oraz funkcjonariuszy Policji, którzy zapisali swoje dzieci, wnuki na bal i proszą o jakąś alternatywę tego  wydarzenia, wyszliśmy  naprzeciw oczekiwaniom i chcielibyśmy ofiarować dzieciom, chociaż namiastkę tego, co mogłoby na nich  czekać, gdyby “Bal Mikołajkowy” mógł się odbyć.

Podobnie jak w Dzień Dziecka z pomocą Pana Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, przygotowaliśmy specjalnie na tę okoliczność projekt online, bezpieczny  dla dzieci oraz osób w nim biorących udział. Projekt to niespodzianka, więc nie zdradzamy teraz jego szczegółów.

Chcielibyśmy poinformować, że zamówione paczki, które Mikołaj miał wręczyć dzieciom na “Balu Mikołajkowym”, będą dostarczone bezpośrednio do każdego dziecka, po uzyskaniu zgody rodziców.

W dniach 5 i 6 grudnia Orszak Mikołaja z elfami i Inspektorem Wawelkiem odwiedzi domy, mieszkania (poza Krakowem również) zgłoszonych dzieci i wręczy im osobiście prezenty.

W tym tygodniu skontaktujemy się z rodzicami, którzy zapisali swoje dzieci na bal. Jeżeli ktoś z Państwa nie będzie sobie życzył wizyty Mikołaja, oczywiście będzie istniała również możliwość odebrania prezentów w siedzibie związku.

Jeżeli ktoś z Państwa, pomimo że nie zapisał dzieci na bal – chciałby teraz zamówić paczkę dla swoich pociech i zaprosić do siebie Mikołaja, bardzo prosimy o informację do 25 listopada 2020 roku, telefonicznie na numer 793 369 335 –  kol. Justyna  Skiba.

 Koszt 1 paczki:

członkowie NSZZ Pracowników Policji oraz NSZZ Policjantów – 35 zł

pozostałe chętne osoby – 40 zł

źródło: nszzp-malopolska.pl