POLICJANCI DBALI W WEEKEND O BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW I TURYSTÓW PODCZAS DWÓCH MECZÓW I ZGROMADZEŃ PUBLICZNYCH W KRAKOWIE

 

Kilkuset policjantów, w tym m.in. funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji z Krakowa, policjanci z krakowskich komisariatów, funkcjonariusze z Wydziału Sztab Policji, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz policjanci pionu kryminalnego dbało o bezpieczny przebieg weekendowych zgromadzeń w miejscach publicznych. Imprezy przebiegły w spokojnej atmosferze, do zakłóceń porządku doszło tylko na stadionach.

Zgromadzenia rozpoczęły się już w  piątek, 29 lipca br., gdzie na stadionie przy ul. Kałuży w Krakowie rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Cracovia Kraków a Legią Warszawa. Podczas spotkania miały miejsce dwa incydenty spowodowane przez kiboli obydwu drużyn. Około godz. 20.45 na jednym z sektorów kibice sympatyzujący z krakowską drużyną rozwiesili flagi oraz odpalili race świetlne oraz świece dymne. Natomiast około godz. 22.00 kibice drużyny gości rozwinęli flagi oraz odpalili materiały pirotechniczne.
Policjanci nadzorowali dojście na stadion i rozejście się kibiców po meczu. W sprawie złamania przepisów stadionowych podczas meczu  dochodzenie prowadzą teraz policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie.
Także miniona niedziela była dniem piłkarskich zmagań na terenie Krakowa31 lipca br. na stadionie przy ul. Reymonta rozegrany został sportowy pojedynek pomiędzy drużynami Wisły Kraków a drużyną Arki Gdynia. W trakcie kontroli przeprowadzanej przed wpuszczaniem kibiców na stadion pracownicy ochrony zatrzymali czterech kibiców drużyny gospodarzy. Dwóch z nich próbowała wnieść na teren obiektu sportowego ostre narzędzie oraz gaz pieprzowy. Dwóch pozostałych próbowało „przemycić” na stadionu alkohol. Wobec mężczyzn wdrożono postępowanie przyspieszone w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Decyzją sądu otrzymali oni zakazy stadionowe oraz grzywny.
W miniony weekend na terenie Krakowa odbyły się także zgromadzenia publiczne oraz imprezy o charakterze muzycznym i kulturalnym. Przebiegły one w spokojnej atmosferze i nie wymagała policyjnych interwencji.

źródło: Malopolska Policja