POLICJANCI ODDZIAŁU PREWENCJI POLICJI W KRAKOWIE W DZIAŁANIACH NA PÓŁNOCY, POŁUDNIU, WSCHODZIE I ZACHODZIE KRAJU

Miniony weekend dla funkcjonariuszy krakowskiego Oddziału Prewencji Policji był niezwykle intensywny , bowiem prowadzili oni działania poszukiwawcze na terenie Pomorza, zabezpieczali imprezy masowe na terenie Krakowa, woj. śląskiego i wspomagali lokalne jednostki w działaniach na granicy z Białorusią i Słowacją.

Weekend 27-29 października br. większość ludzi mogła oddać się swojej pasji, poświęcić czas swoim bliskim lub odwiedzić cmentarze. O bezpieczeństwo podczas tego weekendu dbało wielu policjantów, lecz przed Oddziałem Prewencji Policji w Krakowie postawiono o wiele cięższe zadania. W tym okresie, funkcjonariusze uczestniczyli w poszukiwaniach mężczyzny podejrzanego o zabójstwo, prowadząc codziennie działania trwające kilkanaście godzin, w gęstych lasach Pomorza. Inni policjanci wspomagali działania śląskiej Policji, zabezpieczając mecz Wisły Kraków z Ruchem Chorzów. Oddział Prewencji Policji w Krakowie zabezpieczał także spotkanie sportowe przy ul. Kałuży w Krakowie. Funkcjonariusze krakowskiego Oddziału Prewencji Policji wraz ze Strażą Graniczną i Wojskiem Polskim stali również na straży granic polsko-białoruskiej i polsko-słowackiej.

Dzięki zaangażowaniu i wytężonej służbie setek krakowskich policjantów każdy z nas mógł spokojnie przeżywać weekend i przygotować się do dnia Wszystkich Świętych.