Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zabezpieczali IV ETAP 77 TOUR DE POLOGNE

 

W dniach od 7 do 9 sierpnia 2020 roku  na terenie woj. małopolskiego odbyły się trzy etapy „77 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR”. Długość wszystkich etapów podczas rozgrywanego międzynarodowego wyścigu kolarskiego na terenie województwa małopolskiego wynosiła 381 kilometrów. Do zadań Policji należało zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz zabezpieczenie trasy przejazdu zawodników. W działaniach zaangażowanych było w sumie 1293 osoby, w tym 343 policjantów.

Czwarty, królewski etap Tour de Pologne, odbył się w sobotę 08 sierpnia 2020 roku. Trasa etapu liczyła 153 kilometry, a kolarze wystartowali sprzed kompleksu BUKOVINA Resort, by wykonać trzy pętle długości 48,5 km przez pobliskie miejscowości w powiecie tatrzańskim i nowotarskim. Meta IV etapu usytuowana była w Bukowinie Tatrzańskiej w rejonie ronda Klin.

Ogromne zainteresowanie kibiców jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych, jaką jest Tour de Pologne UCI World Tour wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Miejscowych policjantów wsparli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Jak co roku, mundurowi na całej trasie przejazdu kolarzy dbali o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Dzięki właściwej organizacji zabezpieczenia przez policjantów i siły organizatora przejazd kolarzy przebiegł bez zakłóceń.