PONAD 400 POLICJANTÓW CZUWAŁO NAD BEZPIECZEŃSTWEM MIESZKAŃCÓW KRAKOWA

Wczoraj (21.05) policjanci dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów podczas licznych zgromadzeń publicznych i imprez w Krakowie.

Wczoraj na krakowskim Starym Mieście odbyło się 8 zgromadzeń publicznych, w tym „Marsz Równości”, który przyciągnął największą liczbę uczestników. W przemarszu spod Muzeum Narodowego, przez Rynek Główny, Podwale i al. Krasińskiego wzięło udział około 9 tys. osób.

Tak duża liczba zgromadzeń i ich uczestników wymagała skierowania odpowiednich sił i środków w celu zapewnienia porządku publicznego, bezpieczeństwa zgromadzonych i bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Tak więc ponad 400 policjantów, w tym funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji z Katowic, Oddziału Prewencji Policji z Krakowa, pododdziałów prewencji z komend powiatowych, policjanci z krakowskich komisariatów, funkcjonariusze z Wydziału Sztab Policji, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz policjanci pionu kryminalnego dbało o bezpieczny przebieg zgromadzeń.

Wydarzenia przebiegały w spokojnej atmosferze. Doszło do jednego incydentu, polegającego na tym, że 25-latek uszkodził przedmiot należący do uczestników jednego ze zgromadzeń. Młody mężczyzna został wylegitymowany i wkrótce odpowie za 2 wykroczenia tj. za zakłócenie przebiegu zgromadzenia oraz zniszczenie cudzej rzeczy.

Oprócz zgromadzeń publicznych odbywających się w rejonie Starego Miasta policjanci czuwali także nad porządkiem publicznych na terenie miasta w związku z meczem Ekstraklasy, który został rozegrany na Stadionie Miejskim przy ul. Reymonta w Krakowie. Ponadto funkcjonariusze dbali o ład w mieście podczas Juwenaliów, koncertów i innych imprez masowych. W sumie na popołudniowo-wieczornej zmianie na terenie Krakowa porządku pilnowało ponad 700 policjantów.

źródło: Malopolska Policja