DZIEŃ DZIECKA – MISJA SPECJALNA Z 6 BATALIONEM DOWODZENIA

Jakiś czas temu zostaliśmy wyznaczeni przez 6 Batalion Dowodzenia w Krakowie do wzięcia udziału w wojskowej misji specjalnej o ważnym znaczeniu strategicznym. Musieliśmy utrzymać ten fakt w ścisłej tajemnicy.

21 maja br. we wczesnych godzinach porannych, Zespół Szkolenia Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, przy wsparciu operacyjnym Zarządu Terenowego NSZZP OPP i SPKP udał się do Jednostki Wojskowej przy ulicy Ułanów. Aspirant Dariusz Jaworski i mł.asp. Marcin Grochot w pocie czoła wypakowywali sprzęt z pojazdu służbowego, niezbędny do zakończenia operacji sukcesem. Sprzęt PZ, tarcze, pałki służbowe, hełmy kevlarowe.

Tą niezwykłą misją było Święto z okazji Dnia Dziecka organizowane przez 6 Batalion Dowodzenia w Krakowie. Nasi funkcjonariusze mieli okazję wziąć w nim czynny udział, wprowadzić najmłodszych w tajniki policyjnego rzemiosła i opowiedzieć o pracy policjanta. Każdy mógł przymierzyć sprzęt przeciwuderzeniowy, by chociaż przez chwilę poczuć się jak funkcjonariusz na pierwszej linii.

Wybuchy radości słychać było na drugim końcu miasta, a na pytania zadawane z częstotliwością serii z AKMS, każde dziecko otrzymało odpowiedź. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Po wesołej zabawie nasi milusińscy podziękowali aspirantom za wspaniale spędzony czas i wrócili do szkolnej codzienności.Nasi instruktorzy po przyjeździe na ul. Łokietka 205a mogli zająć się planowaniem tegorocznych testów sprawnościowych.