Poranne użycie plutonu alarmowego i … szczęśliwy finał poszukiwań Oliwiera.

Dzisiaj (15 sierpnia) w godzinach porannych dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie skierował do Zakopanego pluton alarmowy ze stanu Oddziału Prewencji Policji w Krakowie w celu wsparcia działań poszukiwawczych za zaginionym 9-latkiem.

Poszukiwania chłopca rozpoczęły się w godzinach wieczorowo-nocnych dnia poprzedniego i nieprzerwanie trwały do godziny 10, kiedy to zaginiony został odnaleziony na Krupówkach przez policjantów plutonu 4 kompanii prewencji I Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. (pluton A)

Do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego 9- letnim Oliwierem zaopiekowały się policjantki.

Najprawdopodobniej chłopcu nic poważnego nie dolega. Okolicznościami zaginięcia zajmują się teraz śledczy tatrzańskiej Policji.

zdjęcia: Bartek Jurecki Tygodnik Podhalański