Pożegnaliśmy naszego Kolegę, asp. sztab. Marka Krawczyka

Ceremonia pogrzebowa, w której uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, nadinsp. Michał Ledzion, kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, przedstawiciele NSZZ Policjantów woj. małopolskiego odbyła się zgodnie z policyjnym ceremoniałem w asyście kompanii honorowej OPP w Krakowie. Asp. sztab. Marek Krawczyk został pośmiertnie odznaczony srebrną odznaką ” Zasłużony Policjant”.

W środę, o godzinie 13, pożegnaliśmy naszego Kolegę asp. sztab. Marka Krawczyka – kierownika Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, wspaniałego człowieka i zaangażowanego związkowca, Przewodniczącego NSZZ Policjantów przy KPP w Brzesku, który po prawie rocznej walce z chorobą zmarł w wieku 52 lat.

Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się w kościele parafialnym pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku. Podczas mszy świętej celebrowanej przez ks. dra Kazimierza Fąfarę, wartę przy trumnie Marka pełnili policjanci kompanii honorowej Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion uhonorował pośmiertnie asp. sztab. Marka Krawczyka srebrną odznaką „Zasłużony Policjant”, którą przekazał na ręce wdowy. Podczas mszy Komendant Powiatowy Policji w Brzesku w imieniu swoim i wszystkich zgromadzonych pożegnał Zmarłego, dziękując mu nie tylko za wzorową służbę ale i bycie wspaniałym kolegą i przyjacielem.

Następnie, kondukt żałobny przejechał na cmentarz komunalny, gdzie nastąpiło ostatnie pożegnanie.

W ostatniej drodze towarzyszyła Markowi pogrążona w bólu Rodzina, przyjaciele, koledzy i koleżanki z pracy, reprezentanci organizacji i instytucji. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie gen insp. Michal Ledzion, Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Bogusław Chmielarz wraz z Zastępcą mł. insp. Wacławem Dańcem, kadra kierownicza brzeskiej komendy, oraz przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego z Przewodniczącym podinsp. Grzegorzem Gubałą.

Podczas uroczystości pogrzebowych Kompania Reprezentacyjna oddała salwę honorową, po której uczestnicy uroczystości złożyli wieńce oraz wiązanki. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion złożył wieniec od Komendanta Głównego Policji. Przedstawiciele Prezydium ZW NSZZ Policjantów woj. małopolskiego złożyli wieniec w imieniu kolegów związkowców.

Aspirant sztabowy Marek Krawczyk w szeregach Policji służył 25 lat. Był doskonałym fachowcem i wzorowym policjantem, a przede wszystkim pomocnym, życzliwym i uczynnym kolegą. Miał 52 lata. Pozostawił pogrążoną w rozpaczy rodzinę i przyjaciół, a nas wszystkich, którzy z nim pracowali, w głębokim smutku i żalu.

źródło: malopolska.policja.gov.pl