Pijany zakończył jazdę w rowie

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 54-latek, który wsiadł za kierownicę opla. Swoją nieodpowiedzialną jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, po południu policjanci z krakowskiego oddziału prewencji patrolując drogę pomiędzy Siemiatyczami a Adamowem zauważyli w przydrożnym rowie opla. Za jego kierownicą siedział 54-letni mężczyzna. Mundurowi w rozmowie z kierującym wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec gminy Siemiatycze przyznał policjantom, że wsiadł “za kółko” tuż po wypiciu litra wódki. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o ostrożną jazdę i nie wsiadanie za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. Trzeźwość i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to gwarancja bezpiecznej podróży.

siemiatycze.policja.gov.pl