PREWENCYJNY PATROL ZABEZPIECZAJĄCY

 

07 października policjanci kompanii prewencji II Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, jak co weekend, przeprowadzili jeden z wielu patroli – prewencyjny patrol zabezpieczający przejazd kibiców.

Przez Małopolskę przejechali sympatycy Pogoni Szczecin, którzy pociągiem pasażerskim udali się do podkarpackiego Mielca na mecz z drużyną tamtejszej Stali. Nadzór policjantów OPP Kraków nad przejazdem składu z kibicami odbywał się od stacji kolejowej w Trzebini, gdzie zabezpieczenie przejęli od funkcjonariuszy katowickiego OP do stacji w Dębicy. Tam dalszy patrol zabezpieczający wykonali mundurowi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Siły OPP Kraków obecne były cały czas w pociągu “MATEJKO”. W miarę równolegle do trasy pociągu drogami z kierowcami przemieszczały się radiowozy “wypadówki”, którymi policjanci udali się w drogę powrotną do Krakowa.

W weekendy, kiedy odbywają się piłkarskie rozgrywki, począwszy w ekstraklasie, a skończywszy w lidze okręgowej, na kibicowskiej mapie przecinają się szlaki kibiców, niejednokrotnie zwaśnionych ze sobą drużyn. Wówczas rozpoczyna się służba dla policjantów Oddziału Prewencji, Samodzielnego Pododdziału Prewencji czy Nieetatowego Pododdziału Prewencji, którzy w pierwszej kolejności kierowani są do wykonania patroli zabezpieczających przejazd kibiców.

źródło: Kraków112