NZNŻ ft. PanQ, Bubu, Bart – 30:2

Utwór autorstwa NZNŻ, PanQ, Bubu i BART’ a, znanych z poprzednich produkcji grupy RaPsy funkcjonariuszy, którzy robią muzykę w stylistyce szeroko pojętego rapu. Tym bardziej miło nam go zaprezentować, gdyż jednym z twórców, artystów jest sierż. Bartłomiej Janisz „PanQ” będący do dnia 30 września funkcjonariuszem Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Teledysk i utwór dedykowane są pamięci mł.asp. Michała Kędzierskiego i wszystkich policjantów, którzy zginęli na służbie.

Porusza on tematykę bezpieczeństwa własnego, szkoleń, trudnych zagadnień oscylujących w okolicy medycyny pola walki – TCCC. To tylko muzyka, parę minut symbolicznego rzucania słowami. Myślimy jednak, że warto przypominać o tym, że nie jesteśmy postaciami w grze video. Tu nie ma save’ów, dodatkowych żyć, rany nie goją się od wypicia magicznego eliksiru albo zjedzenia jabłka. Pamiętaj, żeby być zawsze przygotowanym.

Tytułowe “30:2” symbolizuje występujące w procedurze resuscytacji krążeniowo oddechowej – 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 oddechy ratownicze. Warto zapamiętać !

Utwór ten jest wizją artystyczną jej autorów, zachowaną w konwencji hiphopowej, traktujący z przymrużeniem oka i tak należy go postrzegać.