Puchar Świata w Skokach Narciarskich w zimowej stolicy Polski

 

Skoki narciarskie to prawdopodobnie najpopularniejszy sport zimowy w Polsce. Jak co roku, ważną datą w kalendarzu są zawody organizowane w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. Niestety tegoroczna pandemia zmusiła nas, by dopingować naszych reprezentantów przed szklanym ekranem.

Żadne poważne wydarzenie sportowe nie może się odbyć bez profesjonalnego zaplecza, które zadba o bezpieczeństwo uczestników. Jak co roku zadanie to realizują policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Nasi funkcjonariusze spędzą najbliższe dni w zimowej stolicy Polski, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz zawodników.

Sportowa atmosfera nadchodzących dni będzie codziennie wzrastała. 15 stycznia 2021 r. będziemy wspierać naszych reprezentantów w rundzie kwalifikacyjnej, kolejno przyjdzie czas na zawody drużynowe, a zwieńczeniem turnieju będzie konkurs indywidualny. Nasi skoczkowie, doskonale znają obiekt, na którym przyjdzie im się zmagać, co daje nadzieję, że zdeklasują rywali i dadzą nam kolejny powód do dumy.

Trudne warunki panujące pod Wielką Krokwią, dają się we znaki zarówno uczestnikom zawodów, jak i służbom porządkowym. Na szczęście wewnętrzny żar, wypełniający każdego wiernego fana skoków narciarskich ogrzewa skostniałe dłonie i napełnia wszystkich widzów optymizmem, gdy zawodnik z biało-czerwoną flagą przygotowuje się do skoku.

zdjecia: GF/MS/MP/MW