SPOTKANIE WIELKANOCNE Z FUNKCJONARIUSZAMI I ŻOŁNIERZAMI Z UDZIAŁEM KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

W środę, 13 kwietnia br. w Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygadzie w Lublinie odbyło się spotkanie wielkanocne z udziałem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, szefa MON Mariusza Błaszczaka, wiceministra SWiA Macieja Wąsika oraz Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi przedstawiciele Policji z Komendantem Głównym Policji gen. insp. Jarosławem Szymczykiem na czele, a także funkcjonariusze Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i wolontariusze pomagający uchodźcom z Ukrainy. W spotkaniu wzięli również udział żołnierze.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji reprezentował wiceszef resortu Maciej Wąsik. Sekretarz stanu w MSWiA podkreślił, jak ważna jest służba funkcjonariuszy i żołnierzy oraz praca wolontariuszy, zwłaszcza teraz, kiedy za wschodnią granicą Polski trwa wojna.

Chciałbym podziękować za codzienną, ciężką, często niewidoczną służbę. To wielka rzecz. Zdajemy sobie sprawę, jak wielki to wysiłek – zaznaczył.

Wiceszef MSWiA mówił o dramatycznej sytuacji w Ukrainie.

Putin wydał dekret, na mocy którego Ukraińcy z zajętych terenów mają być przesiedlani na Syberię. To są nieludzkie decyzje. Zdajemy sobie sprawę, że reakcją ludności cywilnej na te działania jest ucieczka – podkreślił.

Nawiązał również do polskiej pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Musimy być przygotowani na to, aby żołnierze ukraińscy, którzy walczą z najeźdźcą wiedzieli, że ich żony, dzieci i matki są bezpieczne w Polsce. Każdy, kto służy ojczyźnie myśli o tym, by jego rodzina była bezpieczna – powiedział.

Jak dodał, w Polsce jesteśmy bezpieczni dzięki sojusznikom, wojsku i służbom takim jak: Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna oraz druhnom i druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Za parę dni będziemy obchodzić Święta Wielkanocne – to czas nadziei, zwycięstwa życia nad śmiercią. Wielu z Was będzie w tym czasie na służbie, ale mam nadzieję, że znajdziecie chwilę dla rodziny i na odpoczynek. Życzę Wam wszelkich błogosławieństw na te święta, wszystkiego dobrego – dodał wiceminister Maciej Wąsik.

źródło: Policja.pl