SPRAWCY KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM ZATRZYMANI

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie podczas patrolu rozpoznali i zatrzymali sprawców kradzieży dokonanej dzień wcześniej w kościele przy ulicy Bulwarowej.

4 stycznia około godziny 15:20 dwaj nieznani sprawcy dokonali kradzieży niewielkiej ilości gotówki oraz puszki z datkami z Kościoła Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie. W kościele jest monitoring – zatem jeden z księży Pallotynów opublikował tego dnia w mediach społecznościowych zdjęcie przedstawiajcie złodziei przyłapanych przez kamerę. Nagranie skopiowali także policjanci z komisariatu VII by wykorzystać je w prowadzonym postępowaniu.
Rankiem następnego dnia dowódca jednego z plutonów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie rozpoznał osoby na nagraniu jako osoby, które były legitymowane 4 stycznia – jeszcze przed kradzieżą  – przez dowodzony przez niego patrol, w rejonie Starego Miasta. Policjanci dysponowali zatem danymi personalnymi osób podejrzanych. Kwestią czasu było zatem ich zatrzymanie.
Pod lupę wzięto rejon Starego Miasta, zakładając, że sprawcy znowu mogą się tam pojawić. I słusznie. Policjanci OPP w Krakowie zapoznani z wizerunkiem sprawców kradzieży dokonali penetracji Rynku Głównego oraz przyległych ulic. W wyniku podjętych działań, o godz. 9:20,  w okolicach Małego Rynku patrol oddziału prewencji dostrzegł dwóch mężczyzn, którzy swoim wyglądem przypominali poszukiwane osoby. Po wylegitymowaniu i rozpytaniu 30-letniego oraz 46-letniego mężczyzny na temat wizyty w koście księży Pallotynów mundurowi szybko potwierdzili,  że ci dwaj są sprawcami kradzieży. W toku dalszych czynności mężczyźni wskazali miejsce, gdzie otworzyli oraz porzucili wcześniej skradzioną puszkę z datkami.  Tam faktycznie puszkę odnaleziono i  zabezpieczono.  Dochodzenie prowadzi Komisariat Policji VII w Krakowie. Za kradzież z włamaniem mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10.

źródło: Malopolska Policja