ŚWIĄTECZNA SŁUŻBA NA PODHALAŃSKIM STOKU

Świąteczny czas to okres, kiedy spowalniamy i zachwycamy się każdą chwilą spędzoną w gronie najbliższych. To czas, kiedy zapominamy o troskach dnia codziennego i kultywując tradycję bożonarodzeniową spotykamy się przy wigilijnym stole. To w końcu czas, kiedy pozwalamy sobie na nieco większe posiłki, a organizm domaga się więcej ruchu. Spacerujemy, biegamy, ćwiczymy albo…

Wczorajsza uczta przy wigilijnym stole, brak ruchu, kilka dni wolnego i bliska perspektywa zamknięcia stoków narciarskich przygnała miłośników białego szaleństwa na stok w Białce Tatrzańskiej.
O bezpieczeństwo narciarzy w tej części Podhala dbają policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie st.sierż. Damian Bolek i sierż. Piotr Wojtas. Ich zadaniem jest sprawdzenie, czy korzystający ze stoków przestrzegają epidemicznych nakazów i zakazów. Kontrolują przestrzeganie reżimu sanitarnego przez właścicieli stoków, którzy zobowiązani są do zapewnienia pojemników z płynem dezynfekującym, wydzielenia stref wymuszających zachowanie odstępu czy sprzedaż biletów online. Do tego limit w postaci 1 osoby na każde 100 mkw trasy. Obecność na stokach narciarskich przyczynia się także do ograniczenia kradzieży sprzętu narciarskiego. Będący pod okiem policjantów narciarze, zdecydowanie rzadziej decydują się również na jazdę po spożyciu alkoholu. Tegoroczny sezon narciarski trwa, a funkcjonariusze dbają o to, aby narciarze czuli się bezpiecznie.
Policjantom i wszystkim miłośnikom białego szaleństwa życzymy zdrowia, optymalnej kondycji i pogodnego szusowania śnieżnobiałymi trasami.