TEGOROCZNA PIERWSZA EDYCJA KURSU “RNZ” ZA NAMI

17 marca 2023 r. zakończyła się pierwsza, tegoroczna edycja kursu RNZ — czyli reagowania na niestandardowe zachowania osób, wobec których są one podejmowane. Tradycyjnie już — zaświadczenia o ukończeniu szkolenia wręczał Dowódca OPP w Krakowie insp. Jarosław Nowak.

Retrospektywnie, to w zeszłym roku w przywołanym szkoleniu uczestniczył niemal każdy policjant OPP w Krakowie. Decyzją KGP udział w kursie RNZ rokrocznie ma odbyć każdy policjant pionu prewencji. Z uwagi m.in. na nieszablonowe podejście instruktorów do metod przekazywania treści kursu oraz pozytywne recenzje ich uczestników, które dotarły do KGP w tym tygodniu, obserwatorem szkolenia była przedstawicielka Biura Komunikacji Społecznej KGP.

Pani Iza na potrzeby m.in. artykułu, który ukaże się w majowym numerze Gazety Policyjnej, uczestniczyła w zajęciach, fotografowała ich uczestników, prowadziła wywiady z nimi oraz z prowadzącymi zajęcia. Kolejna edycja kursu RNZ startuje 27 marca br.

 oprac: podkom. dr N Andraszak