Uroczyste Spotkanie z Okazji Dnia Kobiet w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie

Dzień Kobiet, obchodzony na całym świecie 8 marca, jest doskonałą okazją do uhonorowania i docenienia wkładu oraz roli kobiet w różnych dziedzinach życia społecznego. W tym duchu, Dowództwo Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz przedstawiciele Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP i SPKP zorganizowali wyjątkowe spotkanie dedykowane policjantkom, oraz pracownicom Policji, które odbyło się właśnie w dniu 8 marca.

Uroczystość, która odbyła się pod patronatem Dowódcy Oddziału, inspektora Jarosława Nowaka, była wyrazem uznania dla zaangażowania i profesjonalizmu kobiet pełniących służbę oraz pracujących w jednostce. To także doskonała okazja do podkreślenia znaczenia kobiet w służbach mundurowych.

Dowódca Oddziału, inspektor Jarosław Nowak, podczas swojego wystąpienia wielokrotnie akcentował istotną rolę kobiet w Policji, wyrażając wdzięczność za ich zaangażowanie i poświęcenie. “Wasz nieoceniony wkład stanowi kluczowy element skuteczności działań podejmowanych przez całą jednostkę” — powiedział.

Zwracając się do Pań, Dowódca życzył odwagi w realizacji marzeń, siły do pokonywania trudności oraz ogromnej radości z drobnych przyjemności codzienności. Dziękował również za wytrwałość i zaangażowanie. Wyraził nadzieję, że każdy kolejny dzień przyniesie im jeszcze więcej powodów do uśmiechu i dumy z własnych osiągnięć. Życzył wszystkiego najlepszego!


Po części oficjalnej, policjanci — koledzy uczestniczący w spotkaniu nie zapomnieli o drobnym geście wobec Pań. Wręczyli im piękne czerwone róże oraz upominki, które miały uświetnić ich dzień. Każda z obecnych koleżanek otrzymała po cztery “specjalnie wyselekcjonowane” zdrapki LOTTO, aby mieć nie potrójną, a poczwórną szansę na wygraną w tym uroczystym dniu. Ponadto, członkinie NSZZ Policjantów zostały obdarowane całodziennymi, podwójnymi zaproszeniami do Term Chochołowskich, aby mogły spędzić czas na relaksie i odprężeniu w pięknej górskiej scenerii.

Na zakończenie uroczystego spotkania wszyscy uczestnicy delektowali się wyśmienitym, słodkim i apetycznym tortem, który został ufundowany przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego, za co serdecznie dziękujemy. Tort, jak co roku, został specjalnie przygotowany dla Pań przez renomowaną Ciastkarnię Rarytas z Wadowic. To wyjątkowe kulinarne doświadczenie było nie tylko wyrazem wdzięczności za zaangażowanie i wkład każdej z obecnych kobiet, ale także momentem wspólnego świętowania i celebracji ich roli oraz osiągnięć. Doskonały smak tortu stanowił znakomite zwieńczenie uroczystości, pozostawiając miłe wspomnienia i uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników.