WIELKANOCNE SPOTKANIE W KOMENDZIE WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W KRAKOWIE

W Wielką Środę (13.04.br.) w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie wielkanocne z policjantami i pracownikami małopolskiego garnizonu Policji.

W spotkaniu uczestniczyło kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z naczelnikami oraz Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, komendanci miejscy i powiatowi z Małopolski. Wśród zaproszonych gości był Wojewoda Małopolski  Łukasz Kmita, któremu towarzyszyli dyrektor Biura Wojewody Monika Kolasa oraz doradca Krzysztof Durek. Nie zabrakło również przedstawicieli związków zawodowych  policjantów i pracowników cywilnych.  NSZZ Policjantów woj. małopolskiego reprezentował Przewodniczący podinsp. Grzegorz Gubała. Wśród zaproszonych gości była także pani Grażyna Tęczar, przewodnicząca krakowskiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.”.Stronę kościelną reprezentował ks. kapelan rzymskokatolicki Łukasz Michalczewski oraz kapelan prawosławny ks. prot. mgr Andrzej Gryc.

Spotkanie rozpoczął Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion, który przywitał wszystkich zgromadzonych i złożył im wielkanocne życzenia. Zdrowia, spokoju i wielu chwil pełnych ciepła i życzliwości. Życzę radosnego wytchnienia od trudnej codzienności, pogodnego nastroju oraz duchowego umocnienia. Niech ten wyjątkowy czas stanie się dla Państwa źródłem siły, dobrych inspiracji i pozytywnych motywacji – mówił Komendant. W swoich słowach odniósł się także do policjantów pełniących służbę w czasie Świąt – Szczególne życzenia pragnę skierować do Funkcjonariuszy, którzy w czasie Świąt pełnić będą służbę, dbając o wspólne bezpieczeństwo. Dziękuję za Wasze zaangażowanie, trud i poświęcenie. Życzę Wam Drogie Koleżanki i Koledzy, aby zadania, które wykonujecie stawały się dla Was niezmiennie powodem satysfakcji i dumy, a Waszym Bliskim dziękuję za wyrozumiałość i życzliwość.

Następnie głos zabrał wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Okres świąteczny to czas odpoczynku – zaczął przemówienie wojewoda – ale niestety nie pozwala na to sytuacja międzynarodowa, która jest trudna i wymaga zaangażowania funkcjonariuszy. Dlatego w tym szczególnym czasie składam na ręce pana komendanta wielkie podziękowania za to, że w ostatnich, trudnych tygodniach mogliśmy wszyscy liczyć na małopolską  Policję. Widziałem to zaangażowanie na Dworcu Głównym w Krakowie, Olkuszu i Tarnowie, gdzie praca funkcjonariuszy wykraczała poza zakres normalnych obowiązków. Byłem bardzo zbudowany postawą małopolskich policjantów – kontynuował wojewoda.Dziękuję również za służbę w pandemii, za wzorowe sprostanie nowym zadaniom – mówił wojewoda. Święta to czas radości i nadziei, i tego Wam życzę, błogosławieństwa bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności – zakończył przemówienie wojewoda Łukasz Kmita.

Natomiast ks. kapelan Łukasz Michalczewski, w swoim wystąpieniu nawiązał do aktualnej niespokojnej sytuacji politycznej, w szczególności na wschodniej granicy. Podkreślił, że małopolscy policjanci jako pierwsi ruszyli z pomocą i obroną naszych granic. Dzisiaj jesteśmy w kolejnej trudnej sytuacji. Nie brakuje naszych policjantów na granicy białoruskiej, ale również tej z Ukrainą, gdzie nie tylko chronimy granicy, ale przede wszystkim pomagają tym, którzy uciekają przed wojną. Właśnie dzisiaj pragnę życzyć przede wszystkim pokoju (…) Życzę, aby ten pokój rodził się w sercach przez nadzieję, którą daje Chrystus Zmartwychwstały. Modlimy się o to, aby ten pokój również zapanował tam, gdzie go nie ma nawet fizycznie, czyli w Ukrainie. W tym miejscu, które jest nam tak bardzo bliskie  – zakończył ks. kapelan.

źródło: malopolska.policja.gov.pl