Z wizytą u policjantów bedących na misji w Kosowie

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, nadinspektor Michał Ledzion podczas dwudniowej wizyty w Kosowie spotkał się ze wszystkimi  małopolskimi funkcjonariuszami  pełniącymi tam obecnie służbę.

24 i 25 listopada br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion uczestniczył wraz z I Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy jak również Zastępcą Dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, oraz Naczelnikiem Wydziału Misji Zagranicznych i Oficerów Łącznikowych BMWP KGP w wizycie w polskim Kontyngencie Policyjnym w Kosowie. W trakcie jej trwania odznaczono policjantów medalami przyznanymi przez Wysokiego Przedstawiciela Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa. Odznaczenia wręczyli osobiście nadinsp. Dariusz Augustyniak oraz Szef Misji EULEX Pan Lars-Gunnar Wigemark.

Polski Kontyngent Policyjny stacjonuje w Kosowie od 2000 roku. Początkowo z ramienia ONZ, a obecnie pod auspicjami Unii Europejskiej w ramach misji w zakresie praworządności EULEX, polscy funkcjonariusze we współpracy z siłami policyjnymi państw Europy czuwają nad zapewnieniem bezpieczeństwa regionu.

Obecnie, na misji w tym rejonie przebywa 13 policjantów z Małopolski i to z nimi przede wszystkim chciał spotkać się podczas swojego pobytu w Kosowie nadinsp. Michał Ledzion. To m.in. mundurowi z komendy wojewódzkiej w Krakowie, Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, komend powiatowych w Dąbrowie Tarnowskiej, Bochni, Brzesku Myślenicach i Zakopanem oraz z komend miejskich w Tarnowie i Krakowie.

W czasie rozmów m.in. z asp. Grzegorzem Pułą na co dzień pełniącym służbę w KPP Dąbrowa Tarnowska, asp.sztab. Piotrem Ignacykiem służącym w Brzesku czy sierż. szt. Krzysztofem Fitrzykiem OPP w Krakowie, generał nie ukrywał, że jest dumny mając takich funkcjonariuszy w swoim garnizonie. Podczas tej wizyty szef małopolskich policjantów rozmawiał z każdym policjantem z naszego województwa i każdemu też dziękował za poświęcenie, jakim jest bardzo odpowiedzialna służba na misji, z dala od rodziny.

źródło: malopolska.policja.gov.pl