ZATRZYMANI SPRAWCY ROZBOJU

Mundurowi z II komisariatu i Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili i okradli 37-latka. Podejrzani za rozbój, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

6 czerwca br. w nocy wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na jednej z ulic w pobliżu Ronda Mogilskiego. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie, gdzie zastali pokrzywdzonego. Mężczyzna oświadczył, że został pobity i okradziony przez dwóch mężczyzn. 37-latek podał ich dokładne rysopisy i wskazał kierunek, w którym się oddalili.
Po upewnieniu się, że mężczyzna nie potrzebuje pomocy medycznej, mundurowi wspólnie z policjantami z Oddziału Prewencji w Krakowie udali się we wskazanym kierunku.
W trakcie patrolowania przyległych ulic zauważyli dwie osoby odpowiadające podanemu opisowi, które wylegitymowali.  Był to 34-letni mieszkaniec Krakowa oraz 26-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego. Pobity mężczyzna wskazał, że to oni  pobili go i ukradli mu pieniądze z portfela.

Po przeprowadzonych w komisariacie czynnościach i analizie zebranego materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju za co grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

źródło: Malopolska Policja