UNIKATOWE I NIEPOWTARZALNE

 

W Polsce jest ich 21. Każdy ma swój wyróżnik identyfikujący rodzaj służby i miasto, noszony jest z dumą na rękawie munduru. Oddziały Prewencji Policji i Samodzielne Pododdziały Prewencji Policji, bo o nich mowa znajdują się w strukturach Komend Wojewódzkich Policji i kierowane są do służby prewencyjnej jako wsparcie jednostek terenowych – Komend Powiatowych/Miejskich Policji. Stanowią również odwód Komendanta Głównego Policji do ewentualnego działania na terenie kraju.

Dzięki kolekcjonerskiej pasji i zaangażowaniu naszego kolegi  sierż.szt. Wojciecha Bosaka na jednej ze ścian w okolicy stanowiska Dyżurnego OPP zawisła wielka mapa Polski z odpowiednio przyporządkowanymi do miast wojewódzkich logotypami OPP i SPPP.

Swój oczywisty wkład w przedsięwzięcie wniósł Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie insp. Jarosław Nowak oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów OPP i SPKP.